У нас є чому повчитись

Мер російського Іжевська поділився враженнями після відвідин Вінниці і Мінська

Мер Іжевська, в якому мешкає понад 600 тисяч росіян, Денис Агашев в своєму блозі на livejournal вирішив поділитися своїми враженнями від відрядження у Вінницю і Мінськ.
Вінницька наука
- Мене запитували, чому саме ці міста ми вибрали для вивчення досвіду роботи місцевої влади? Все просто. Про Вінницю останнім часом приходило багато цікавих новин - про розвиток транспортної мережі, про велодоріжки, про благоустрій та, звичайно ж, про "прозорі офіси". Ну, а Мінськ давно рекомендували подивитися у зв'язку з їх успіхами в питаннях благоустрою міста, - ділиться враженнями Денис Агашев.
За словами гостя, ні Мінськ, ні Вінниця його не розчарували, адже в обох містах було чому повчитися.
- Три головні ідеї, які я для себе відзначив за підсумками поїздки до Вінниці:
1. У місті все зроблено для зручності городян. У першу чергу, в плані отримання муніципальних послуг та взаємодії з владою;
2. В адміністрації міста відмінно збудовані внутрішні комунікації між співробітниками - не тільки телефон, але й найсучасніші засоби зв'язку дозволяють їм постійно бути он-лайн. Мер Вінниці Володимир Гройсман (до речі, наймолодший і прогресивний мер в Україні - йому лише 35 років, а він керує містом уже сім років) приділяє цьому найбільшу увагу;
3. Вінниця дуже чітко сформулювала свою ідею розвитку. Вона формулюється як "Вінниця - європейське місто". І під це завдання "заточені" всі структурні підрозділи адміністрації, цією ідеєю перейнялися городяни, вона приваблива для інвесторів.
Окремо вразив росіянина вінницький "прозорий офіс". Ось як він бачить принципи його роботи:
- Три роки тому у Вінниці були скасовані районні адміністрації (їх було три), а на їх місці з'явилися "прозорі офіси". Це те місце, куди може прийти будь-який житель міста і за принципом "єдиного вікна" отримати всю необхідну інформацію, - розказує у ЖЖ Денис Агашев. - Принцип електронної черги і прозорі стіни і двері в цьому офісі роблять роботу муніципальних фахівців по-справжньому відкритою. Отримання будь-якої муніципальної послуги (в Іжевську їх, наприклад, близько 40) істотно спрощується, крім того, знімається негатив від сидіння в чергах і походеньках інстанціями. У центральному "прозорому" офісі, який розташований на першому поверсі адміністрації міста, в спеціально відведені години в таких же прозорих кабінетах ведуть прийом громадян сам мер, його заступники, керівники управлінь... І записатися на зустріч, а головне, зустрітися з чиновником може кожен городянин.
На думку мера Іжевська, ще однією візитівкою Вінниці є наші трамваї та набережна Roshen.
- Трамваї місту подарував швейцарський Цюріх, - пише Денис Агашев. - Там вони вже виробили свій термін експлуатації і європейцям було вигідніше подарувати їх українцям, ніж утилізувати, хоча вони ще в дуже хорошому стані. Також у Вінниці є кондитерська фабрика "Рошен", чиї цукерки і шоколад можна зустріти на прилавках іжевських магазинів. Її власник, один із українських меценатів, кілька років тому зробив подарунок місту - побудував прямо на річці Південний Буг плаваючий світло-музичний фонтан. І кожен вихідний на набережній збирається натовп народу, щоб подивитися на це шоу. Загалом, якщо перед поїздкою до Вінниці і були у когось стереотипи з приводу цього міста, як усього лише обласного центру небагатої України, то вони остаточно розвіялися.
Мінські враження
- У Мінську було все просто, - зазначає Денис Агашев. - Там доводилося тільки заздрити благоустрою міста - дорогам, паркам, прогулянковим зонам. Візитна картка Мінська сьогодні - це 24-поверховий будинок... національної бібліотеки!
Російська делегація побувала на кількох підприємствах - "МАЗ", "Белкоммаш" та ін.
- До речі, автобусний парк іжевських транспортних підприємств поповнюється в значній мірі за рахунок "МАЗів", - пише Денис Агаш. - За останні 20 років у місті не закрилося ні одне підприємство, є культ робочої людини, а в рік будується 1 млн. кв. метрів житла!
Побували росіяни й у типовых мінських школах і дитсадках.
- Саме такі будують в новобудовах. Навіть незважаючи на те, що за рік у Мінську будується 2-3 школи і 7-8 дитячих садків, напруженість у забезпеченні дітей місцями в них все-таки відчувається, - розказує Денис Агашев. - Зате в кожному дитячому садочку є басейн. А в школах - відразу по два! І є статистика, згідно з якою рівень захворюваності дітей у школах та дитсадках з басейнами неухильно знижується.
Мінськ дуже динамічно розвивається, відзначають росіяни.
- Загалом, поїздка дала серйозну поживу для роздумів. Будемо тепер думати, як цей досвід застосовувати в наших умовах. Не менше 20 пунктів, які ми б хотіли реалізувати в Іжевську, я для себе відзначив. Будемо працювати! - підсумовує враження Денис Агашев.
У підсумку
- Ми обов'язково будемо і далі спілкуватись із вінницькими колегами, - розказав Денис Агашев журналісту "Міста". - Обов'язково запросимо голову міста Володимира Гройсмана та його колег у вересні в Іжевськ. У цей час у нашому місті проходитиме традиційний "Фестиваль рудих" - великий культурний захід. Назва продиктована тим, що удмурти - титульна нація Удмуртії, столицею якої є Іжевськ, офіційно визнані найрудішим народом у світі.

 

Ексклюзивний коментар  для "Міста"
Мер Іжевська Денис Агашев:
- Що сподобалося у Вінниці і що ми будемо намагатися застосувати в Іжевську:
- Це "прозорі офіси", це система внутрішньої комунікації між структурними підрозділами муніципалітету, це системний підхід в опрацюванні маршрутів велодоріжок і створення велоінфраструктури в місті.
Ніяких перешкод для того, щоб реалізовувати ці моменти в Іжевську, нема. Тим більше, дещо нами вже робиться, хоч, може, не в такому вираженому вигляді, як у Вінниці.
- Не можна було не відзначити у Вінниці міський громадський транспорт, що користується популярністю у населення, упорядковані громадські території (сквери, площі, парки) з wi-fi. Дуже сподобалася набережна Південного Бугу з плавучим фонтаном і екскурсія в будинок-музей Пирогова.
- Взагалі, головний посил, який наша команда винесла після поїздки до Вінниці - це те, що у вашому місті намагаються робити все для того, щоб городянам було зручно. Зручно отримувати муніципальні послуги, зручно спілкуватися з владою, зручно пересуватись містом у транспорті, зручно гуляти благоустроєною територією.
Що стосується досвіду, який Вінниця могла б отримати в Іжевську:
- Це, в першу чергу, зайнятість населення, створення нових робочих місць. В Іжевську рівень безробіття менше 1%.
- В Іжевську активно ведеться житлове будівництво. У 2012 році житла побудовано більше 250 тисяч кв. м, це найвищий показник за останні 20 років. У місті працює програма президента Удмуртії "Житло для молодих сімей", за якою молоді сім'ї можуть придбати житло економ-класу під пільговий кредит з великою розстрочкою. В Іжевську активно будуються дитячі садки (мінімум 3-4 дитячих садки щороку).
- Варто звернути увагу і на муніципальну міліцію. Це ноу-хау Іжевська, аналогів якому немає в Росії. Представники багатьох міст Росії приїжджають в Іжевськ, щоб спробувати перейняти наш досвід. Це служба, яка займається контролем за виконанням правил благоустрою. Це боротьба з незаконними звалищами, розкопками, несанкціонованою рекламою, паркуванням автомобілів на газонах і т.д. Штрафні санкції за кожне таке порушення можуть сягати 300 тис. рублів (10 тис. доларів). Ці штрафи надходять до муніципального бюджету. Тільки за минулий рік муніципальна міліція принесла в казну міста близько 1 млн. доларів.


Максим ЗОТОВ

Коментарі відвідувачів


У Туреччині вінничанка випала з вікна готелю і зламала хребет

Рідні наполягають на терміновій операції, страхова компанія гроші на лікування відшкодовувати не поспішає

НОВИНИ НОМЕРУ

04/06

На колишньому ДПЗ-18 почав роботу новий завод

04/06

Екскурсійний потяг, велорикші і кафешки-канапешки - літні родзинки Вінниці

04/06

Обласна дитяча лікарня приймала подарунки

04/06

ДАІ провело конкурс дитячого малюнка на асфальті

04/06

Міський притулок для собак - перспектива 2014-2020 років

04/06

Побиття вінницького адвоката розслідує міліція

04/06

Відомий гонщик Нестерчук оплатить навчання трьом випускникам

04/06

Сина екс-губернатора Джиги призначили заступником голови Вінницької райдержадміністрації

04/06

Порушників земельного законодавства знайдуть за допомогою... GPS

04/06

Студентів немає, а стипендія їм - є

04/06

30-річний Олександр приїхав у гості до батька і зник

04/06

У Вінниці гасили тюрму

04/06

За жарт про замінування банку - рік умовно

04/06

Сирота із Тульчина позичив гроші і рванув у Київ

04/06

У нас є чому повчитись

04/06

Бал медалістів пройшов у Палаці дітей і юнацтва

04/06

Создание ОСМД

21 від 06.06.2013 р

Віце-прем'єр в Агрономічному вручив свідоцтва на квартири

Урядовці поскаржились, що люди не дуже активно беруть державні кредити на житло

У Бару підтопило 50 будинків

Лиха наробила річка Горпинка, яка вийшла з берегів

Нові і старі земельні скандали на Вінниччині

Під Ладижином 69 жителів Дніпропетровська дивним чином стали власниками 8,5 гектара на березі Бугу

У декретній відпустці саме час взятись за реалізацію своїх дитячих мрій

Найактивніша матуся Вінниці Валентина Ткачук розповіла "Місту" про те, як занурилась у громадську діяльність, що про це думає її чоловік, і поділилась рецептом створення міцної родини

Українців позбавлять пільг на проїзд у громадському транспорті

До кінця року пенсіонерів і малозабезпечених зобов'яжуть платити за квитки, замінивши пільги адресною допомогою

Голи приберегли для Чорногорії

Українська збірна зіграла з Камеруном у безгольову нічию

Реклама

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

131

За даними місцевого екзит-полу, який проводився у Вінниці на 11-му виборчому окрузі, за Блок Петра Порошенка мали б віддати свої голоси 40,1%, виборців, "Народний фронт" - 16,7%, "Самопоміч" - 16,1%, "Свободу" -...

117

У вівторок вночі бійців, які були в облозі на 32-му блокпосту, вдалось вивести. Зранку вони уже були в безпеці. А до цього майже два тижні матері і дружини вояків із військової частини 3008 благали про допомогу, вимагали підтримки нашим бійцям і...

108

Міський гастроентеролог, голова обласної асоціації гастроентерологів Наталя Кізлова розповіла "Місту", як потрібно харчуватися, аби не набирати зайву вагу, і що робити тим, хто бажає схуднути. Лікарка переконана, що їсти можна все в...

107

Загадкова хвороба, яка досі вважалася локальною проблемою Африки, розповзається Європою і наближається до нашої країни. Із сусідніх з Україною країн надійшла тривожна інформація про людей із симптомами лихоманки Ебола. Коло звужується Спочатку...

104

Із першого жовтня в Україні набув чинності новий порядок оформлення субсидій на оплату комунальних послуг. Розмір оплати відтепер залежатиме винятково від рівня доходу родини, а сама кількість родин, що отримають державну допомогу, може суттєво...

Реклама

ГОЛОВНЕ ЗА ДЕНЬ

Загрузка...