усі новини номера

Над Вінниччиною лупитимуть по ракетах?

26.02.2010

Лише в кількастах кілометрах від Вінниці розгортаються події, які не можуть не тривожити. Розпочались вони із згоди Румунії розмістити в себе на бойове чергування американські ракетні установки системи протиракетної оборони (ПРО). Росія обурилась.

 Придністров»я відразу попросило Росію у відповідь розмістити в себе протиракетні «Іскандери». А це вже в 250  км від Вінниці. Україна ж - мовчить.

Між тим саме наша країна тепер (і Вінниччина з Одещиною насамперед) стають «зоною ризику» - ракетні бої в разі чого відбуватимуться якраз над нашими головами. І які протиракети краще збиватимуть балістичні ракети - американські  чи російські – ми, швидше за все, вже й не дізнаємось.
Чим викликаний такий сюрприз?
Для США   присутність у Румунії та на Чорному морі (там і до Грузії недалеко) куди цікавіша, ніж, наприклад, у Чехії, де раніше збиралися ставити протиракетний радар. По-друге, цим вибивається один із козирів росіян у протиракетному діалозі. Ракети шахтного базування GBI в Польщі дуже дратували Москву – стоятимуть, мовляв, просто на кордоні. Тому Кремль ті ж  ракетні комплекси "Іскандер" збирався розміщувати у відповідь в  Калінінграді. Тепер погрози Москви щодо "Іскандерів" у колишньому Кенігсберзі важко пов’язати з протиракетами SM-3, що мають стояти в Румунії. Та й радар на румунській землі з географічних міркувань дивитиметься нібито в бік України, а не Росії…
В цій  ситуації дуже дивує мовчання МЗС України. Адже йдеться не лише про гіпотетичну небезпеку нашого неба. Таким чином свої  позиції в регіоні посилює держава-сусід, причому сусід – один із найбільш недоброзичливих. Ще свіжими в пам’яті залишаються суперечки про острів Зміїний і Чорноморський шельф. Нікуди не поділося питання стосовно русла Дунаю. Можна пригадати також антиукраїнську риторику й  "натяки" на територіальні претензії румунських політиків, зокрема й нинішнього президента Румунії Траяна Бесеску.
І ще один небезпечний для України аспект. Посилення експансії США в Чорноморському басейні відкриває карт-бланш Росії для зміцнення позицій Чорноморського флоту в Криму. Російська сторона вже натякає на  невиведення флоту з території України у встановлений термін (коли американці таке витворяють під носом!)  пропорційно до розгортання об’єктів ПРО в Румунії.
А в Придністров»ї російські військові вже давно. Лише «Іскандерів» там ще не вистачало. Ще більше все це тішить з огляду на затвердження президентом Росії Дмитром Медведєвим нової військової доктрини країни, яка, зокрема, передбачає можливість нанесення попереджуючого ядерного удару не лише у великомасштабній, але і в регіональній і навіть в локальній війні.
Чи відіб»ється Україна від появи «Іскандерів» по сусідству з Вінницею – питання риторичне. Так, у Росії немає з Придністров»ям спільного кордону і лише через  Україну  можна доставити «Іскандери». І на нас, зрозуміло, тиснутиме Захід.
Але, як великі країни рахуються з Україною, якій пообіцяли в 90-х захист за відмову від ядерної зброї, уже зрозуміло.


Газета "Місто"

Коментарі відвідувачів


Опитування

Усi опитування

Головне за день

Загрузка...

Пошук

Розсилка

Читають
Мультимедіа
Он лайн гороскоп
Водолей
Сегодня вы и ваш внутренний мир можете стать для кого-то неразрешимой загадкой. Поможете ли вы этому человеку разобраться или воспользуетесь ситуацией в собственных целях - целиком зависит от вашего вкуса.
Де придбати "Місто"
В торгових центрах:
 Магіцентр, Магігранд, Мегамол

В супермаркетах:
Грош, Корона, Фуршет, Еко-маркет, Гранд, Сільпо, Варшава

На автозаправках:
ОККО

В магазинах:
"Шик&Блеск", "Наша ряба", "Факел", "Торжище", "Военторг", "ПродТорг", "Комфорт", "Украинские товары", "Амиго", "Кристаллпрестж", "Спокуса", "Добрый", "хуторянка", "От А до Я"

А також:
Укрпошта, кіоски "Преса"
Погода у Вiнницi
-20..-17 незначна хмарнiсть, без опадiв
Курс валют на
USD 7.98 | EUR 10.61