усі новини номера

Як показати гостям Вінницю

26.06.2009

Екскурсоводи – нині представники рідкісної професії

„Підкажіть, де знайти екскурсовода! Приїздять знайомі, хочемо Вінницю їм показати в усій красі”. Саме з таким проханням днями звернулась одна знайома. Піднявши власні записи і знайомства, таки було знайдено туристичну агенцію, яка змогла влаштувати екскурсію по місту і зробити це так, щоб перед гостями не було соромно. Однак, як з’ясувалось, екскурсоводи у Вінниці – професія вимираюча.
— Це велика проблема. У Вінниці на сьогодні усього 9 екскурсоводів, які мають дозволи на проведення екскурсій. Середній вік – близько 65 років, — розповідає Ольга Гандурська, директор одного з туристичних агентств Вінниці. – На жаль, останні 20 років екскурсоводів у нас не готували, мабуть, влада була не зацікавлена в цьому. Раніше екскурсоводів готували у Вінницькому бюро подорожей та екскурсій, і за радянських часів таких було у Вінниці близько 100 осіб. А тепер... Якось була свідком, коли на екскурсії на ставці Гітлера розповідали легенду, що її збудував якийсь німець, тому що закохався в українську дівчину.
У цій агенції 4-годинна екскурсія по Вінниці коштує від 37 грн. з однієї людини. Ціна також залежить від транспорту, пояснює пані Ольга, мікроавтобусом буде дорожче. Починають розповідь про Вінницю біля Мурів, де, власне і було засновано місто. Далі – Миколаївська церква на Старому місті, музей Коцюбинського на Замості, меморіал Слави на Київській (сторінка історії, пов’язана з Великою Вітчизняною), ставка Гітлера, пам’ятник на місці поховання полонених солдатів, які будували Вервольф. Потім екскурсія прямує до музею Пирогова: склеп-музей-аптека. Повернення – через Вишеньку.
Один із нових туристичних маршрутів — „Дорога до храму”. Екскурсоводи розповідають про релігійні конфесії та показують храми. Виявляється, у Вінниці є навіть мечеть, точніше, будівля на кшталт мечеті. Окремою „лінією” стала і екскурсія Центральним парком.
— Колись була дуже популярна екскурсія на катері, — говорить Ольга Гандурська. — Тепер її замовляють дуже рідко. На жаль, вінничани, взагалі, не дуже часто замовляють екскурсії. Хотілось, аби і першокласникам влаштовували екскурсії по місту, але такі замовлення бувають украй рідко... Тому вінничани і не знають Вінницю.
Туризм потрібно розвивати! Переконані усі: від Президента до губернаторів і мерів. В обласному бюро подорожей та екскурсій запевнили, що це питання аж ніяк не покинуте напризволяще. Навпаки: створена робоча група, до складу якої увійшли вчителі, їх завдання – на осінь розробити нові туристичні маршрути.
— Працюємо, — каже вчитель історії Ігор Петрович. – При розробці цих маршрутів враховуються нові археологічні відкриття, нові історичні дослідження, нові інтеграційні зв’язки, приміром, з Євросоюзом та багато інших чинників. Наприклад, маршрут у бік Мурафи (там є дуже цікавий костел), або у Шаргород – це містечко „на перехресті” чотирьох релігій. Звісно, вінничани знають, що у нас є мікрорайони Корея, П’ятничани, Слов’янка, Кумбари, але більшість і не знають, від чого ці назви походять.
Туризм розвивати потрібно! Так вважають усі. Розвивати як і будь-яку іншу галузь. Результат дає поєднання патріотизму і економіки. І у нас це вже вчаться робити.


Ірина ЖУК

Коментарі відвідувачів


Додати коментар

Ім'я *:
Email:
Текст *:  
Введіть захисний код*:
* Обов'язкові для заповнення поля

Тема дня

США відреставрують у Вінниці будинок
22.07.2014
Максим ЗОТОВ
Переглядів: 189
Коментарів: 0

Усі теми

Головне за день

Загрузка...

Розсилка

Свіжий номер
Архів PDF
Найбiльше читають
Он лайн гороскоп
Лев
Сегодня вы будете чрезмерно резки, постарайтесь контролировать свои слова. А то запугать-то вы всех запугаете, а что потом делать будете?
Де придбати "Місто"

Торговельні центри:

«Мегамол», «Магігранд», «Магіцентр», «Дастор», «Петроцентр», «Універмаг», «Бастилія»;

 

Мережі супермаркетів:

«Грош», «Сільпо», «Корона», «Фуршет», «Варшава», «Єко-маркет»;
 

Мережі автозаправок:

«OKKO», «WELLS», «WOG»;
 

Кіоски «Преса» та місця розповсюдження періодичних видань;
 

Мережі магазинів:

«Гранд», «Шик і Блиск», «Наша Ряба»
 

У продуктових магазинах та ринках міста
 

Районних відділеннях «Укрпошти».
 

Також Ви зможете почитати свіжу газету в кав’ярнях та ресторанах нашого міста