усі новини номера

Як показати гостям Вінницю

26.06.2009

Екскурсоводи – нині представники рідкісної професії

„Підкажіть, де знайти екскурсовода! Приїздять знайомі, хочемо Вінницю їм показати в усій красі”. Саме з таким проханням днями звернулась одна знайома. Піднявши власні записи і знайомства, таки було знайдено туристичну агенцію, яка змогла влаштувати екскурсію по місту і зробити це так, щоб перед гостями не було соромно. Однак, як з’ясувалось, екскурсоводи у Вінниці – професія вимираюча.
— Це велика проблема. У Вінниці на сьогодні усього 9 екскурсоводів, які мають дозволи на проведення екскурсій. Середній вік – близько 65 років, — розповідає Ольга Гандурська, директор одного з туристичних агентств Вінниці. – На жаль, останні 20 років екскурсоводів у нас не готували, мабуть, влада була не зацікавлена в цьому. Раніше екскурсоводів готували у Вінницькому бюро подорожей та екскурсій, і за радянських часів таких було у Вінниці близько 100 осіб. А тепер... Якось була свідком, коли на екскурсії на ставці Гітлера розповідали легенду, що її збудував якийсь німець, тому що закохався в українську дівчину.
У цій агенції 4-годинна екскурсія по Вінниці коштує від 37 грн. з однієї людини. Ціна також залежить від транспорту, пояснює пані Ольга, мікроавтобусом буде дорожче. Починають розповідь про Вінницю біля Мурів, де, власне і було засновано місто. Далі – Миколаївська церква на Старому місті, музей Коцюбинського на Замості, меморіал Слави на Київській (сторінка історії, пов’язана з Великою Вітчизняною), ставка Гітлера, пам’ятник на місці поховання полонених солдатів, які будували Вервольф. Потім екскурсія прямує до музею Пирогова: склеп-музей-аптека. Повернення – через Вишеньку.
Один із нових туристичних маршрутів — „Дорога до храму”. Екскурсоводи розповідають про релігійні конфесії та показують храми. Виявляється, у Вінниці є навіть мечеть, точніше, будівля на кшталт мечеті. Окремою „лінією” стала і екскурсія Центральним парком.
— Колись була дуже популярна екскурсія на катері, — говорить Ольга Гандурська. — Тепер її замовляють дуже рідко. На жаль, вінничани, взагалі, не дуже часто замовляють екскурсії. Хотілось, аби і першокласникам влаштовували екскурсії по місту, але такі замовлення бувають украй рідко... Тому вінничани і не знають Вінницю.
Туризм потрібно розвивати! Переконані усі: від Президента до губернаторів і мерів. В обласному бюро подорожей та екскурсій запевнили, що це питання аж ніяк не покинуте напризволяще. Навпаки: створена робоча група, до складу якої увійшли вчителі, їх завдання – на осінь розробити нові туристичні маршрути.
— Працюємо, — каже вчитель історії Ігор Петрович. – При розробці цих маршрутів враховуються нові археологічні відкриття, нові історичні дослідження, нові інтеграційні зв’язки, приміром, з Євросоюзом та багато інших чинників. Наприклад, маршрут у бік Мурафи (там є дуже цікавий костел), або у Шаргород – це містечко „на перехресті” чотирьох релігій. Звісно, вінничани знають, що у нас є мікрорайони Корея, П’ятничани, Слов’янка, Кумбари, але більшість і не знають, від чого ці назви походять.
Туризм розвивати потрібно! Так вважають усі. Розвивати як і будь-яку іншу галузь. Результат дає поєднання патріотизму і економіки. І у нас це вже вчаться робити.


Ірина ЖУК

Коментарі відвідувачів


Додати коментар

Ім'я *:
Email:
Текст *:  
Введіть захисний код*:
* Обов'язкові для заповнення поля

Головне за день

Загрузка...

Розсилка

Свіжий номер
Архів PDF
Найбiльше читають
Он лайн гороскоп
Телец
Сегодня вы можете позволить себе роскошь пойти на некоторый риск. Подобное поведение будет оправдано, главное, чтобы оно не вошло в привычку.
Де придбати "Місто"

Торговельні центри:

«Мегамол», «Магігранд», «Магіцентр», «Дастор», «Петроцентр», «Універмаг», «Бастилія»;

 

Мережі супермаркетів:

«Грош», «Сільпо», «Корона», «Фуршет», «Варшава», «Єко-маркет»;
 

Мережі автозаправок:

«OKKO», «WELLS», «WOG»;
 

Кіоски «Преса» та місця розповсюдження періодичних видань;
 

Мережі магазинів:

«Гранд», «Шик і Блиск», «Наша Ряба»
 

У продуктових магазинах та ринках міста
 

Районних відділеннях «Укрпошти».
 

Також Ви зможете почитати свіжу газету в кав’ярнях та ресторанах нашого міста